Il bacio

27. července 2013 v 23:25 | Harbin
Ne, nechci tu psát osobní články, takže to tu zkombinuji s několika "recenzemi" na učebnice italštiny, které se dají sehnat v našem prostředí. Jsem fanatik do jazykových učebnic a už mě tento můj koníček stál pěkných pár tisíc. Měl jsem učebnice čínštiny, ruštiny, angličtiny, němčiny, polštiny, chorvatštiny, italštiny, španělštiny, dánštiny, norštiny, francouzštiny, bulharštiny a latiny. Občas jsem některou prodal, abych si obratem koupil na aukru jinou. Někteří si ujíždějí na nákupech oděvu či obuvi, já kupuji jazykové učebnice a slovníky. Toto je můj "žánr", kdyby jste chtěli vědět.
Knihy nečtu nijak výrazně, spíše jsem velmi podprůměrný čtenář, který musí rychle dohnat maturitní četbu, aby pak u zkoušky neproletěl. Poprvé jsem si dnes vytvořil meruňkový mléčný koktejl. No... chutná to jako hutný jablečný mošt, takže jej upíjím již nejméně hodinu. Také se chci omluvit těm, co čekají, že se zde objeví druhá část dotazníku. Snad se mi to podaří zítra. Přes týden jsem v práci. Tahám v lese dřevo a dělám takový celkový úklid té obrovské chráněné krajinné olasti. Musí nám zaplatit, protože už mám přeobjednané věci za pět tisíc. Kurz anglické konverzace za tři a mobil za dva. Taky si potřebuji vydělat na přihlášky na výšku (jedna stojí cca pět stovek), aby na mně nikdo potom neměl páku a nerozhodoval o mém výběru školy. Taky mi asi vypoví privát, takže hledám nové ubytování spolu s mou "náhradní rodinou". Nechci bydlet se studenty, nerozumím si s nimi, ale na takovou drobnost jsem si za 12 let studia zvykl.
Ještě pár drobností ze života. Díky brigádě nemám na psaní webu moc času a budu se zde objevovat nejspíše jen o víkendech, protože práci mám až do konce prázdnin, včetně mé účasti jakožto vedoucího na dětském letním táboře.
A ještě jedna větší menší drobnost týkající se mého života - až seženu volných tisíc korun a pozjišťuji si maximum informací, půjdu na matriku a změním si příjmení. Nesmějte se. Protože i moje mamka to začala brát vážně a šla by do toho též. Vlastně by jsme nevymýšleli žádné nové, jen by jsme nosili příjmení mého italského pradědy.
Změna stojí 1000 kč, pokud k tomu nemáte speciální závažný důvod. Já počítal s dvojnásobkem, stačí pracovat deset hodin a mělo by to být v suchu. A hlavně provést změnu už během čvrťáku, ať mám maturitní vysvědčení i další doklady pro univerzitu s novým jménem, protože je blbé to měnit v půlce "nového života" v jiném městě, kde všechno začne od znovu. Je to i ekonomicky výhodnější krok, prtože všechny doktory a pojišťovny budu vyřizovat znovu. Ten obrázek nahoře - takový krasavec mi přijde příští týden domů, můj starý mobil za korunu byl fajn, ale nic neuměl a rozbila se mu obrazovka, takže vůbec nic nevidím, jen bílé nic a černé fleky.
Musím řící, že co se italské hudby týče, tak jsem ji ještě nepřišel nachuť, zatímco třeba u španělštiny či francouzštiny - to lahodí mému uchu. Ale ve filmech to italština dorovnává na plné čáře, protože je perfektní a já doufám, že jednou ten jazyk natolik ovládnu, že mi budě dělat radost jím hovořit a nestresovat se skládáním vět, tak aby to znělo dobře.
Hm. Recenze zde budou asi zítra, jsem unavený, pohádaný a Ludovico Einaudi si přímo řáká o to, aby jej někdo poslouchal jen při zavřených očích a s uvolněnou myslí. Inspirativní hudba. Najděte si cokoliv od něj. I tu hudbu z reklamy "Thank you mom" od P&G tvořil on. Je to jedna z mála reklam, která mne dohnala k slzám. Ais jsem občas přecitlivělý, ale když jsem sám zavřen v pokoji, mohu si dovolit prožívat hudbu, film i knihy. Kdo mi to zakáže? Potlačování citů ve společnosti - v tom mám praxi, ale k čemu mi to bude doma v mém pokoji, v místě, kde by jste měli být alespoň k sobě upřímní? Taky mne napadlo, že bych zde mohl psát o filmech, zajímavé hudbě či knihách které mne zaujaly. Uvidíme.
Právě jsem dokoukal jeden z plánovaných italských filmů "moderní doby". Asi jich Italové moc netočí, nebo špatně hledám. "Come non detto". Hm... je podivné, že se mi u filmu s gay tematikou líbil nejvíce ten polibek, který hlavní aktér stresující se tím, jak jeho rodina přijme skutečnost že je homosexuální, dal ženě, své nejlepší kamarádce. Ten byl krátký, ale v kombinaci s nešťastnou scénkou kvůli odjezdu do Španělska a také jen metr od jeho spícího přítele, velice intenzivní a krásný. To už jsem si i říkal: Jój, kašli na to, nejeď a zůstaň s ní, ty vado .) Italština je zkrátka bezvadný a energický jazyk a já doufám, že se mi splní jeden z mých snů a já půjdu studovat italianistiku a pak možná na čas odjedu za hranice. S novým jménem a novou šancí změnit život. Asi to nakonec vypadá tak, že se k hodnocení knih dostanu až v příštím článku. A to jsem se zařekl, že osobní bláboly tady vynechám. Ale přece jen tu bylo i něco mimo. Stručná recenze jednoho queer filmu a lehká reklama na české učebnice italštiny.
Tak a dost. připadám si jako nepovedený propagátor bulvárního tisku. Možná by to chtělo vyvolat diskuzi:
Kupujete si a čtete noviny? Nikdy mne nenapadlo si je kupovat, a ani mne zprávy příliš nezajímají - občas kouknu na ty bludy na novinkách.cz, abych se (nic) něco (ne)dozvěděl a pak zase pěkně vypnu. Já už běžím na kutě a vy byjste měli též, aby jste mi ráno připomněli těch moc věcí, které se tu mají objevit. Překlepy jsou, ale je noc - buďte schovívaví :)
Buonanotte, mi amici.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tacere | Web | 31. srpna 2013 v 13:19 | Reagovat

Ahoj,omlouvám se opět za reklamu,prosím vyplň na této adrese- http://www.emailmeform.com/builder/form/WIgct6xd6NbH1eTQn
formulář a klikni na Springfairy.blog.cz . Předem děkuju ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama